U okviru projekta K3CI, Cinema Now festival će imati i art program i u okviru njega tri izložbe, jednu mađarsko – srpskog umetnika Viktora Kiša, drugu Anice Draganić i Marie Silađi i treću izdavačke kuće Symposion.

Bio je bliski saradnik benda The Prodigy i tvorac je jednog od najvećih umetničkih festivala i regionu – Dev9t.

Začetnik je i najatraktivnijeg art kvarta u Beogradu – „Ciglane“ kao i „Kluba ljubitelja teške industrije“ na istoj lokaciji koji zajedno pružaju priliku svim umetnicima, ali i ostalim kreativnim ljudima da se izraze i svoje radove podele sa drugima.Bavi se performansima i video produkcijom. Performansi su mu obično agresivni, vatreni i šalju jasnu poruku.

Prenosimo u celosti tekst Anice Draganić i Marie Silađi kojim najavljuju izložbu:
Po obodu Almaškog kraja, na isušenom delu rita, tek krajem 19. veka započelo je formiranje prve industrijske zone u Novom Sadu. Dotadašnja slika ruralnog područja postepeno je menjala svoje konture.

Do početka 20. veka novosadska fabrika svile je, sa 400 zaposlenih, ostvarivala velike godišnje prihode i izvozila svilene niti u Austriju, Nemačku, Francusku i Italiju, a do početka Prvog svetskog rata razvila se u najmoderniju svilaru u Ugarskoj. U međuratnom periodu je došlo do uvođenja novih proizvodnih procesa, što je rezultovalo nizom rekonstrukcija i modernizacija u okviru postojećeg kompleksa. Pored Državne fabrike svile, u Novom Sadu je u ovom period postojalo još sedam privatnih tekstilnih fabrika, od kojih je najznačajnija bila Mehanička tkačnica Tekstil, u vlasništvu Dragoljuba Ristića.
Period posleratne obnove označava novu fazu u razvoju svilarstva u Novom Sadu. Mašine iz predratne Državne fabrike svile pronađene su u Mađarskoj i vraćene, te je proizvodnja nastavljena 1947. godine na istom mestu, ali pod novim imenom – Vojvođanska industrija svile. Sredinom 60-ih godina dolazi do integracije kompletne novosadske tekstilne industrije u Novosadski tekstilni kombinat. Zajedno sa novim fabričkim kompleksom u Industrijskoj zoni, Kombinat je 1974. godine dobio i novo ime – Novosadska industrija tekstila (NIT).



Viktor Kiš, Anica Draganić i Maria Silađi i Symposion na festivalu Cinema Now nastupaju u okviru projekta K3CI koji je deo Interreg-IPA programa prekogranične saradnje Mađarska-Srbija, a napravljen je za menadžere u kulturi i producente iz Srbije i Mađarske! Glavni cilj ovog projekta je unapređenje saradnje između savremenih kulturnih i kreativnih scena u Mađarskoj i Srbiji unapređenjem profesionalnih kompetencija, umetničke produkcije i prenosa znanja. Partneri na projektu su udruženje Cinema City i Asocijacija Kulturanova iz Novog Sada i Udruženje MASZK i KEP-SZIN-HAZ iz Segedina.